Chorwacja

Bałkańskie pielgrzymowanie

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 4 noclegi
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu

Program i opis

MARIJA BISTRICA - SPLIT - MEDJUGORIE - DUBROVNIK - PLITVICKIE JEZIORA

1 dzień - Wyjazd z Polski wcześnie rano. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do miejscowości Marija Bistrica, zwanej chorwacką Częstochową. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Bistrickiej z drewnianą figurką Matki Bożej datowaną na koniec XV wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

2 dzień - Śniadanie. Przejazd do Splitu, miasta świętego Dujama Pałac Dioklecjana, Katedra św. Dujama. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

3 dzień - Śniadanie. Pobyt w Medjugorie - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, udział w modlitwie różańcowej, Poświęcenie Dewocjonaliów, Międzynarodowa Msza Święta, wejście na Górę Objawień Podbrdo, Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i  nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie. Przejazd do Dubrovnika, „Perły Adriatyku” - malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zwiedzanie miasta - mury miejskie, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z relikwiami świętego Błażeja, Kościół św. Błażeja, Studnia Onufrego. Powrót na obiadokolację  i nocleg.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, składającego się z systemu 16 jezior połączonych 92 wodospadami - 9-godzinny pobyt w parku, połączony z przejażdżką statkiem. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

6 dzień - Przyjazd do Polski nad ranem.

Uwagi

  • Dokument podróży: paszport

Zdjęcia

Wydrukuj