Austria

Do matki narodów słowiańskich

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • lokalnych przewodników

Program i opis

MELK - SALZBURG - MARIAZELL - WIEDEŃ

1 dzień - Wyjazd z Polski wieczorem. Nocny przejazd przez Czechy do Austrii.

2 dzień - Przyjazd do Melk - zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego, będącego najstarszą rezydencją i miejscem pochówku władców dynastii Babenbergów. Przejazd do Salzburga - zwiedzanie Starego Miasta - Katedra św. Ruperta, kościół św. Piotra wraz ze starochrześcijańskimi skalnymi kaplicami, spacer ulicą Getreidegasse, wejście na Górę Mnicha, zwiedzanie średniowiecznej twierdzy Hohensalzburg, przechadzka śladami Mozarta - dom i pomnik, spacer po ogrodach Arcybiskupich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do Mariazell - słynnego miejsca kultu Maryjnego w Europie Środkowej - Sanktuarium z Madonną z Mariazell nazywaną Wielką Matką Łaskawą Austrii, Możną Panią Węgier oraz Matką Narodów Słowiańskich. Przejazd do Wiednia - wyjazd na Kahlenberg, skąd w XVII wieku król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami o Wiedeń - kościół i kaplica Pamięci Odsieczy Wiedeńskiej, panorama miasta ze wzgórza. Wizyta na Grinzingu w wiosce winiarzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

4 dzień - Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Wiednia - rezydencja cesarska Schonbrunn, Stare Miasto - Hofburg, Ratusz, katedra św. Stefana, Opera, Parlament, objazd Ringiem. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski późno wieczór.

*Możliwość zorganizowania kolacji z degustacją wina na Grinzingu w wiosce winiarzy 

Zdjęcia

Wydrukuj