Ukraina

Krymska przygoda

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 8 noclegów
  • 8 śniadań i 8 obiadokolacji
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • lokalnych przewodników

Program i opis

UMAŃ - AŁUSZTA - JAŁTA - AJ-TODOR - LIWADIA - AŁUPKA - SUDAK - STARY KRYM - TEODOZJA - SEWASTOPOL - BAKCZYSARAJ

1 dzień - Wyjazd z Polski wcześnie rano. Przejazd przez Polskę i Ukrainę do Umania na obiadokolację i nocleg.

2 dzień - Śniadanie. Kontynuacja podróży na Krym. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie Ałuszty - krymskiego uzdrowiska. Następnie piesza wycieczka do górskiego amfiteatru, wejście na zachodni stok Czatyrdahu, góry opisanej przez Adama Mickiewicza w “Sonetach Krymskich”. Przejazd do Jałty - zwiedzanie miasta - cerkiew Aleksandra Newskiego, kościółek ormiański, spacer znanym bulwarem jałtańskim "Nabiereżna". Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Wycieczka południowym wybrzeżem Krymu. Przejazd na przylądek Aj-Todor, skąd udamy się na pieszą wycieczkę Słoneczną Ścieżką do Pałacu Jaskółcze Gniazdo - architektonicznego symbolu Krymu, osadzonego na skale Aj-Todor na wysokości 38 m nad poziomem Morza Czarnego. Przejazd do Liwadii, gdzie zobaczymy Biały Pałac Liwadyjski - letnią rezydencję cara. Przejazd do Ałupki – zwiedzanie pałacu i ogrodów hrabiego Woroncowa - najbardziej atrakcyjnego pałacu Riwiery Krymskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - Śniadanie. Wycieczka do Sudaku - kąpieliska morskiego, gdzie znajduje się tzw. Carska Plaża, na której wypoczywała Caryca Katarzyna, w mieście zobaczymy fort genueński i Pałac Kosulski. Po południu czas na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Starego Krymu - pierwszej stolicy Chanatu Krymskiego - Mauzoleum Muhammeda Uzbeka, meczet Mameluk Bej Barsa, Muzeum Tatarskie. Następnie odwiedzimy Teodozję - bastiony i baszty Konstantyna, kościół  św. Sergiusza, Meczet Mufti Dżami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień - Śniadanie. Wycieczka do Sewastopola - Sobór Świętego Włodzimierza, park historyczny Chersonez Taurydzki, na obszarze którego zrekonstruowano w części budowle z czasów osadnictwa greckiego. Bakczysaraj - Pałac Chanów Krymskich, w którym znajduje się najważniejszy na Krymie Wielki Meczet Chan-Dżami, całkowicie wydrążony w skale Monastyr Uspieński oraz skalne miasteczko Czufut Kale. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 dzień - Śniadanie. Przejazd do Umania. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie parku krajobrazowego Zofiówka. kontynuacja jazdy w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Uwagi

  • Dokument podróży: paszport

Zdjęcia

Wydrukuj