Grecja

Śladami Św. Pawła

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 8 noclegów
  • 8 śniadań i 7 obiadokolacji
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu

Program i opis

SALONIKI - METEORY - DELFY - OSSIOS LUKAS - ATENY - KORYNT - MYKENY - EPIDAUROS - KAWALA - FILIPPI

1 dzień - Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Nocleg tranzytowy na Serbii.

2 dzień - Śniadanie. Przejazd przez Bułgarię lub Macedonię do Grecji. Po drodze krótkie zwiedzanie Salonik - Biała Wieża, ruiny Pałacu Galeriusza, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotunda, Kościół Agios Dimitros, Kościół Agia Sofia. Przejazd na Riwierę Olimpijską, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Wycieczka do Meteorów - wiszących klasztorów, jednego z siedmiu cudów świata, postój w Dolinie Tembi i w wytwórni ikon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Przejazd do Delf - teatr, ruiny Świątyni Apolla, we wnętrzu którego znajdowały się pomniki, posągi oraz około 20 skarbców. Tu Pytia przepowiadała przyszłość i stąd wyrokowano w sprawach religii, polityki i moralności. Przejazd do Ossios Lukas, gdzie odwiedzimy klasztor św. Łukasza z bizantyjską katedrą udekorowaną wspaniałymi mozaikami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd do Aten - Wzgórze Akropolu z Partenonem, Plaka, Agora, Stadion Olimpijski, zmiana warty pod Pałacem Prezydenckim. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Zwiedzanie antycznego Koryntu - ruiny Świątyni Apolla z monolitycznymi kolumnami, teatr, odeon, Bema - mównica, z której św. Paweł wygłaszał swoje kazania do Koryntian. Przejazd do Myken - Lwia Brama, Pałac i grób Agamemnona. Epidauros - starożytny teatr. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień - Śniadanie. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Czas  wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień - Śniadanie. Wyjazd do Kawali, skąd rozpoczął swoją misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi - miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - Śniadanie. Kontynuacja jazdy przez Bułgarię, Serbię, Węgry, i Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Uwagi

  • Dokument podróży: paszport

Zdjęcia

Wydrukuj