Francja

Sanktuaria Maryjne Francji

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 9 noclegów
  • 9 śniadań i 8 obiadokolacji
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • lokalnych przewodników
  • biletów komunikacji miejskiej

Program i opis

REIMS - PARYŻ - LISIEUX - MONT SAINT MICHEL - SAINT MALO - SAINT ANNE D’AURAY - NANTES -ZAMKI NAD LOARĄ - NEVERS - PARAY LE MONIAL

1 dzień - Wyjazd z Polski wcześnie rano. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

2 dzień - Śniadanie. Przejazd do Francji. Przyjazd do Reims, miasta koronacyjnego królów francuskich. Zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich, związaną ze świętym Remigiuszem, który koronował tu Chlodwiga na króla Franków. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do Paryża - Kaplica Cudownego Medalika przy Rue de Bac, związana z życiem świętej Katarzyny Laboure, świętej Ludwiki i świętego Wincentego a`Paulo, gdzie w XIX w. miały miejsca Objawienia Matki Bożej. Zwiedzanie miasta - wyspa Cite, Katedra Notre-Dame, Wieża Eiffela oraz Dzielnica Łacińska. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Paryża - spacer ulicami paryskiego Montmartru - Place du Tertre, Plac Pigalle, Moulin Rouge, Bazylika Sacre Coeur. Następnie przejazd do Lisieux, miejsca związanego z życiem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd do Mont-Saint-Michel - słynne Opactwo Benedyktyńskie, jedno z najlepiej zachowanych zespołów średniowiecznej architektury zakonnej w Europie, położone na wyspie połączonej wąską groblą z lądem. Następnie przejazd do Saint Malo, niezwykle malowniczego miasta, wizytówki Bretanii - spacer po murach miejskich z niezapomnianymi widokami na wybrzeże. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Przejazd do Saint Anne d’Auray - Sanktuarium św. Anny, najważniejszego miejsca pielgrzymkowego w Bretanii, gdzie zobaczymy bazylikę wzniesioną w miejscu objawień św. Anny. Przejazd na   obiadokolację i nocleg.

7 dzień - Śniadanie. Przejazd do Nantes, miasta nazywanego Wenecją Zachodu - spacer po Starym Mieście. Następnie udamy się do Tours, w którym mieści się grób św. Marcina.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

8 dzień - Śniadanie. Przejazd w Dolinę Loary, gdzie zwiedzimy malowniczo  położone zamki: Chenonceau - słynny zamek na wodzie, zwany również Zamkiem Dam, Blois - jeden z największych zamków w Dolinie Loary,  Amboise - gdzie w przyzamkowej kaplicy św. Huberta znajduje się grób Leonarda Vinci. Chambord - najbardziej znany z zamków, uważany za jedno z największych dzieł architektury okresu renesansu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

9 dzień - Śniadanie. Przejazd do Nevers, gdzie po wstąpieniu do zakonu żyła i zmarła św. Bernadetta, odwiedzimy klasztor St. Gildard i miejsce spoczynku Świętej. Następnie wizyta w Paray-le-Monial - Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie Pan Jezus ukazał się św. Małgorzacie Marii Alacoque i życzył sobie, by czczono Jego serce jako symbol nieskończonej miłości do ludzi. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg tranzytowy.

10 dzień - Śniadanie. Kontynuacja jazdy w kierunku Polski. Przyjazd do kraju późno wieczór.

Uwagi

  • Dokument podróży: paszport

Zdjęcia

Wydrukuj