Czechy

Z pielgrzymką na Morawy

Termin

na zamówienie

Cena

Cena zawiera

  • transport autokarem
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • obsługę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNw

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu

Program i opis

STERNBERK - OŁOMUNIEC - MORAWSKI KRAS - BRNO - LEDNICE - VALTICE - MIKULOV - VELEHRAD - KROMERIŻ

1 dzień - Wyjazd z Polski wcześnie rano. Przejazd do Šternberk - zwiedzanie zamku i kaplicy z kopią gotyckiej Šternberskiej Pięknej Madonny. Przejazd do Ołomuńca - historycznej stolicy Moraw z piękną starówka, kolumna Trójcy Przenajświętszej, katedra św. Wacława. Morawski Kras - zwiedzanie Jaskini Punkevny, rejs łódką po podziemnej rzece, zjazd kolejką linową do Przepaści Macocha. Przejazd do Brna - starówka z dwoma rynkami, katedra św. Piotra i Pawła, zamek i twierdza Špilberk. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień - Śniadanie. Przejazd do Austerlitz - Slavkov u Brna - miejsca bitwy Trzech Cesarzy. Następnie odwiedzimy kompleks pałacowo - parkowy Lednice-Valtice; Lednice - Pałac, Palmiarnia, Akwarium, Ogród Europy. Valtice - zamek z zabytkowym parkiem, zwiedzanie  Narodowego Centrum Win z degustacją. Przejazd do Mikulova - zamek z muzeum regionalnym, Święty Pagórek - zespół czterech kaplic, stanowiących regionalne centrum pielgrzymkowe. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do Velehradu - najważniejszego sanktuarium w Czechach związanego z kultem św. Cyryla i Metodego. Przejazd do Kromeriża - Zamek Arcybiskupi z ogrodem zamkowym i kwiatowym, winiarnie arcybiskupie. Powrót do kraju późno wieczorem.

Zdjęcia

Wydrukuj